minos
30 شهریور 1401 - 18:39

روایت نماینده ولی فقیه در کردستان از دیدار با خانواده مهسا امینی

نماینده ولی فقیه در کردستان از دیدارش با خانواده مهسا امینی گفت: این خانواده گلایه‌ها، درخواست و شکوایه داشتند و ما هم قول پیگیری دادیم و پیگیر مطالبات این خانواده محترم و داغدیده خواهیم بود و از مجاری قانونی خواسته‌های آنان را دنبال می‌کنیم

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی عصر امروز در نشست با خبرنگاران رسانه‌ها در سنندج اظهار کرد: به اتفاق خانواده‌ام و بدون اطلاع خدمت خانواده مرحوم مهسا امینی رسیدیم.

خانوادهوی تصریح کرد: خانواده مهسا با ما بسیار خوب و محترمانه رفتار کردند، وقت خوبی را به ما اختصاص دادند و با وجود اینکه داغدار بودند برخورد کاملا مهربانانه داشتند و درددل کردند.

خوبینماینده ولی فقیه در کردستان بیان کرد: خانواده مرحومه مهسا امینی اعتراضات، گلایه‌ها، درخواست و شکوایه داشتند و ما هم قول پیگیری دادیم و پیگیر مطالبات این خانواده محترم و داغدیده خواهیم بود و از مجاری قانونی خواسته‌های آنان را دنبال می‌کنیم.

وی تصریح کرد: پدر مرحوم مهسا امینی عنوان کرد فرزند من زنده نمی‌شود ولی انتظار داریم با مقصرین و مسببین برخورد قاطع صورت بگیرد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان اضافه کرد: اگر قصور و بی‌ادبی صورت گرفته است، باید به صورت شفاف مشخص و جلوی آن گرفته شود.

به صورتوی در ادامه گفت: واقعیت‌ها را باید گفت و رصد کرد، اگر بخواهیم انگ بچسبانیم به فضای موجود کمک نمی‌کند، این وضعیت با کار فکری درست می‌شود لذا باید با عدالت و انصاف رسانه‌ای کار را جلو ببریم و از تحریک کردن دیگران خودداری شود.

حجت‌الاسلام پورذهبی اظهار کرد: خانواده مرحوم امینی آسیب‌دیده هستند نباید با رفتار و یا حرکتی موجبات نگرانی آنها را فراهم آوریم، رسانه می‌تواند با بیان اصل ماجرا و عدالت مطالبه‌گری درستی داشته باشد.

وی در ادامه عنوان کرد: افرادی در جریان اعتراضات اخیر در کردستان دستگیر شده‌اند که اگر آسیبی به کسی نرسانده باشند، آزاد می‌شوند اما اگر با رفتار خود موجب رساندن آسیب به کسی شده باشند باید پاسخگو باشند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان عنوان کرد: دو نفر از نیروهای انتظامی به شدت دچار آسیب شده و به تهران اعزام شده‌اند اینها بچه‌های همین کشور و مردم هستند.

وی افزود: رسانه‌ها می‌توانند نقش مهمی در جلوگیری از شکاف و آسیب‌دیدن انسجام مردم دارند رسانه باید ضمن اینکه اطلاع‌رسانی لازم و کافی داشته باشد نباید اجازه دهد انسجام بهم بخورد.

حجت‌الاسلام پورذهبی اظهار کرد: مشکلات اقتصادی وجود دارد، اگر امنیت هم آسیب ببیند زندگی برای مردم سخت خواهد شد.

وی به موضوع قرآن‌سوزی در روزهای اخیر گریزی زد و گفت: اینکه آیات حجاب و سایر آیات قرآن را می‌سوزانند باید به درستی اطلاع‌رسانی شود و شبهات را به درستی جواب داد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان افزود: یک عده هستند که اگر دلار 7 هزار تومان و بنزین 100 تومان شود و تمام مشکلات حل شود با دین زاویه دارند و نمی‌شود این نگاه را تغییر داد.

وی تصریح کرد: در رابطه با اعتراضات و آتش زدن اموال عمومی همه باید بدانند معترض اعتراض خود را نباید مخدوش کند کسانی که قصد اعتراض دارند اگر اعتراض آنها از سر درد و تقدس است نباید اجازه دهند با تخریب این اعتراض مخدوش شود.

حجت‌الاسلام پورذهبی اظهار کرد: ارتقا و تقویت جریان رسانه‌ای در استان کردستان ضرور دارد و رسانه‌ها هم باید در کنار مطالبه‌گری، اقدامات انجام شده را بیان کنند و با این کار در جامعه امیدآفرینی کنند.

وی تاکید کرد: نباید دنبال خودزنی باشیم و اقدامات انجام شده را نادیده بگیریم بلکه با ارائه راهکارهایی به رفع مشکلات جامعه کمک کنیم.

خودزنیانتهای پیام/2330/71

منبع: فارس
شناسه خبر: 750781