minos
31 شهریور 1401 - 09:48

امام جمعه زاهدان: دشمنان از فرصت‌ها نهایت سوء استفاده را می‌کنند

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: گاهی اوقات ما به خوبی عمل نکرده و دشمن نیز از فرصت‌ها به دست آمده نهایت سوءاستفاده را دارد.

- اخبار استانها -به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان، به نقل از روابط عمومی دفتر امام جمعه، آیت‌الله مصطفی محامی  در دیدار حجت‌الاسلام‌ خانه‌گیر رئیس جدید عقیدتی و سیاسی فرماندهی انتظامی استان اظهار داشت: ارتباط نیروی انتظامی در عرصه‌های مختلف با مردم و ارائه خدمات گسترده، فراگیر و متنوع از افتخارات این مجموعه بوده و به همین میزان نیز دارای مسئولیت است.

خبرگزاری تسنیمزاهدانزاهدانامام‌ جمعه زاهدان افزود: انجام این رسالت بزرگ نیازمند وجود نیروهای توانمند است تا بتوانند از عهده این مسئولیت حساس بر آمده و در کنار آمادگی‌های تخصصی علمی، فنی و مهارتی، ایمان، اخلاق، معنویت و تعهد را نیز دارا باشند.

محامی بیان کرد: نقش آفرینی صحیح نیروی انتظامی نیازمند برنامه‌ریزی دقیق، مستمر و فراگیر است که بخش مهم و عمده‌ای از کار بر عهده عقیدتی و سیاسی بوده و کار باید به طور صحیح و کیفی انجام شود.

امام جمعه موقت زاهدان: عاشقان حسینی روز به روز بیشتر می‌شوند

امام جمعه موقت زاهدان: عاشقان حسینی روز به روز بیشتر می‌شوندامام جمعه زاهدان: مرزهای فرهنگی نیازمند مراقبت جدی است

امام جمعه زاهدان: مرزهای فرهنگی نیازمند مراقبت جدی استبیش از 4000 شغل در منطقه سیستان ایجاد شده است

بیش از 4000 شغل در منطقه سیستان ایجاد شده استوی با اشاره به دعای قرائت شده در جلسه تحت عنوان "الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِینَ بِوِلاَیَةِ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ عَلیِّ بنِ أَبِی طالِب" بیان کرد: در سیستان و بلوچستان اقوام و مذاهب مختلفی وجود دارند و اقتضا تمسک به ولایت امیرالمومنین(ع) این است که همان نگاه واسع ایشان را داشته و با همه افراد ارتباط برقرار و چتر خود را برای همه انسان‌ها بگسترانیم زیرا طبق تاکیدات مقام معظم رهبری نظام اسلامی باید خدمات خود را برای همه شهروندان ارائه کند حتی برای کسی که انقلاب را قبول ندارد البته کسانی که ضد انقلاب بوده و فتنه انگیزی می‌کنند محارب بوده و حساب آن‌ها جداست که چنین چیزی برگرفته از همان مبنای تمسک به ولایت امیرالمومنین(ع) است.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌ و بلوچستان اظهار داشت: تنوع قومی و مذهبی در سیستان و بلوچستان حساسیت کار را بیشتر کرده و در صورتی که خوب عمل شود کاری ارزشمند و سبب تقویت جذب مردم به نظام اسلامی خواهد بود و در صورت عملکرد نامناسب دعواهای قومی و مذهبی نیز وارد کار شده و مشکلات گسترده‌تر خواهد بود.

امام جمعه زاهدان عنوان کرد: در فضایی هستیم که گاهی خودمان به خوبی عمل نکرده و دشمن نیز از این فرصت‌ها سوء استفاده می‌کند و در وقایع اخیر اخبار ضد و نقیض بوده و در گذشته نیز شفاف‌سازی‌ها به درستی صورت نگرفته تا قابل اطمینان باشد و در ارزیابی‌های صورت گرفته نیز کمتر نتایج اعلام شده است.

اخباروی ادامه داد: از طرف دیگر وجود برخی مشکلات اقتصادی باعث می‌شود تا با یک تلنگر اتفاقاتی ایجاد شود و پس از آن نیز با هجمه تبلیغاتی دشمن همراه خواهد شد.

محامی تصریح کرد: گاهی یک حس بد نسبت به مامور نیروی انتظامی وجود دارد و باید آسیب شناسی شود زیرا اگر بین مردم و نیروی انتظامی فاصله ایجاد شود خطرناک خواهد بود.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان اذعان داشت: باید به گونه‌ای عمل شود که از چنین برچسب‌هایی به دور بوده و اگر حرف از درگیری و ضرب و شتم بود بی سابقه و غیر قابل باور باشد و باید دقت داشت که در این بین اگر یک نفر تخلفی داشته باشد کل مجموعه زیر سوال خواهد رفت.

وی افزود: متاسفانه دشمن از میان افرادی با نگاه‌های متفاوت جبهه متحدی تشکیل و ما را متهم کرده و در صدد صربه زدن به ماست اما عملکرد ما در مواجهه با چنین شرایطی چندان مطلوب نبوده است.

امام جمعه زاهدان تاکید کرد: زمینه‌های فساد متعدد در سیستان و بلوچستان وجود دارد که می‌تواند دامن‌گیر بسیاری از مجموعه‌ها باشد و باید برای تقویت جنبه‌های صیانتی دستگاه‌های مختلف اجرایی، نظامی و قضایی تلاش شود.

انتهای پیام/392/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 751356