minos
30 شهریور 1401 - 18:22

رایزنی رئیس نخست وزیر عراق با همتای لبنانی خود

نخست وزیر عراق و همتای لبنانی اش در حاشیه هفتاد و هفتمین مجمع عمومی سازمان ملل دیدار و بر اهمیت گفتگو برای حل و فصل بحران های منطقه ای تاکید کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری رسمی عراق، مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق و نجیب میقاتی نخست وزیر پیش برد امور لبنان در حاشیه هفتاد و هفتمین مجمع عمومی سازمان ملل دیدار و بر اهمیت گفتگو برای حل و فصل بحران های های منطقه ای تاکید کردند.

خبرگزاری مهربر همین اساس، دفتر نخست وزیری عراق در بیانیه ای اعلام کرد که الکاظمی و میقاتی در حاشیه هفتاد و هفتمین مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک دیدار کردند.

در این بیانیه آمده است: در این دیدار مسائل دو جانبه و منطقه ای و راه های تقویت همکاری میان عراق و لبنان در زمینه های مختلف بررسی شد.

بر اساس این بیانیه، میقاتی در این دیدار از تلاش های عراق برای حل و فصل بحران لبنان و پشت سر گذاشتن بحران های سیاسی و اقتصادی قدردانی کرد.

همچنین طرفین در دیدار خود بر اهمیت تقویت سیاست گفتگو جهت حل و فصل بحران های منطقه ای و حاکم شدن زبان همگرایی و ارتباط سازنده در راستای منافع ملت عراق و لبنان و سایر ملت های منطقه تاکید کردند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 750745