minos
09 دی 1401 - 16:40

شهید سردار سلیمانی شاخص ولایت‌مداری است

فرمانده سابق تیپ پیاده ۱۲ قائم آل محمد (عج) سمنان با بیان اینکه حاج قاسم "امام جامعه" را "حکیم" می‌دانست گفت: سردار سلیمانی شاخصی برای ولایت‌مداری است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شاهرود، سردار اسماعیل قاسم پور در مراسم 9 دی‌ماه در حسینیه اعظم مدرسه قلعه که با حضور مردم و مسئولان برگزار شد اظهار داشت: تمام مشکلات جامعه ما از گذشته تابه‌حال به دلیل فصل الخطاب ندانستن امام جامعه توسط مسئولان بوده است.

وی با اشاره به ولایتمداری سردار سلیمانی افزود: شهید سلیمانی امام جامعه خود را در همه حال حکیم می‌دانست و روی حرف حکیم حرف نمی‌زد و در هر شرایطی آماده بود تا باری از روی شانه امام خود بردارد.

این فرمانده جبهه مقاومت با بیان اینکه حق ایران این اجرای مسئولیت‌ها نبوده است، افزود: مسئولان باید شهید سلیمانی را در گفتار و عمل الگوی خود قرار دهند؛ چراکه برجسته‌ترین ویژگی شهید سلیمانی سرباز ولی بودنش است و بااینکه بالاترین درجه این نظام یعنی مدال ذوالفقار را بر شانه داشت؛ اما روی شانه‌هایش فقط و فقط مسئولیت احساس می‌کرد.

وی مالک اشتر، عباس بن علی (ع) و شهید حاج قاسم سلیمانی را شاخص‌های ولایت مداری دانست و ابراز داشت: چشم این افراد در زمان حیاتشان به انگشت امام جامعه خود بود.

قاسم پور با بیان اینکه کردستان به‌واسطه خون‌های پاکی که ریخته شد به امنیت رسید افزود: یکی از موارد دردناک و تأسف‌بار حوادث اخیر این بود که در آن کومله و دموکرات مدافع زن و آزادی شدند؛ اما سال 1359 از سه‌راهی بیجار به سمت سنندج و کرمانشاه تا کردستان به دلیل عدم امنیت که این‌ها ایجاد کرده بودند کسی توان عبور نداشت.

وی خاطرنشان کرد: ملتی که گذشته خود را نداند محکوم به تکرار است؛ چراکه بصیرت لازمه وجودی یک جامعه است و وقتی بی‌بصیرت‌ها در جامعه قرار بگیرند نشان از ندانستن تاریخ دارد و حماسه 9 دی زمانی اتفاق افتاد که ملت ایران گذشته را نگاه کرد تا محکوم به تکرار نباشد.

فرمانده سابق تیپ پیاده 12 قائم آل محمد (عج) سمنان گفت: افراد کژفهمی در نظام اسلامی، برای ماجرایی که قابل شفاف‌سازی و بررسی بود؛ به نیروی انتظامی کشور آسیب زدند و در نهایت این ملت ایران بود که همچون گذشته که فتنه‌های 78، 88 و 98 را با بصیرت تبدیل به آرامش کرد در این بار هم این اقدام آگاهانه و مقتدرانه دوباره تکرار شد.

قاسم پور با اشاره به اینکه عزت امروز کشور را مدیون خون پاک شهیدانی هستیم که حاضر شدند جان خود را تقدیم انقلاب کنند، ابراز داشت: امروز کسانی در استان‌های کشور حرف دفاع از حقوق زن می‌زنند که اعتقادی به حضور زن در مجالس عمومی نداشته و آنها را در اجتماع‌های خود راه نمی‌دادند. این‌ها امروز دایه عزیزتر از مادر شده‌اند.

وی با بیان اینکه 17 هزار انسان بی‌گناه به جرم دلدادگی به نظام اسلامی تا به امروز توسط گروه‌های معاند به‌ویژه منافقان کوردل ترور شده و به شهادت رسیده‌اند عنوان داشت: امروز اما کسانی که در سال 1357 هزاران میلیارد پول و طلای این کشور را بردند و غارت کردند؛ مدعی کشورداری شدند؛ اما باید بدانند که این خیمه تا عمودش برپا است سرپا خواهد ماند و ملت ایران با بصیرت خود طومار فتنه‌های شما را در هم پیچید.

انتهای پیام/363/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 944140