minos
14 دی 1401 - 12:56

وزیر بهداشت: قرنطینه در دستور کار نیست/ قرنطینه هوشمند برای مسافران اجرا می‌شود

وزیر بهداشت گفت: سیاست ما کم کردن سفرها و قرنطینه مردم نیست و به وزارت راه و شهرسازی پیشنهاد کرده‌ایم که در هواپیما و اتوبوس و قطار و فضاهای بسته، مسافران حتماً از ماسک استفاده کنند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، بهرام عین‌اللهی امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت اظهار کرد: در دو هفته گذشته سویه‌های اومیکرون شامل BQ1 و BQ1.1 در کشور وجود دارند که سرعت انتشار بالایی دارند و برای پیشگیری بهترین راه این است که افرادی که 6 ماه از آخرین دوز واکسن شان گذشته حتما نسبت به واکسیناسیون اقدام کنند و در فضای بسته نیز استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی ضرورت دارد.

وی افزود:‌ به وزارت راه و شهرسازی پیشنهاد کرده‌ایم که در هواپیما و اتوبوس و قطار و فضاهای بسته، مسافران حتماً از ماسک استفاده کنند.

وزیر بهداشت گفت: همه انواع پلتفرم‌های واکسن را در کشور داریم و هر 6 نوع پلتفرم در کشور تولید می‌شود و نزدیک به 50 میلیون دوز واکسن ذخیره در کشور داریم.

عین‌اللهی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا مسافرت‌های نوروزی محدود خواهد شد؟ تصریح کرد: سیاست ما کم کردن سفرها و قرنطینه مردم نبوده و نیست و از سیستم قرنطینه هوشمند استفاده می‌کنیم که طبق آن، فروش بلیت به افرادی که واکسن نزده‌اند محدود و ممنوع می‌شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 954550